Spotify Şarkı Sözüyle Arama Özelliği

spotify
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Spotify şarkı sözüyle arama özelliği uzun süredir masaüstü uygulamasında bulunuyordu. Spotify kullanıcıları artık iOS ve Android işletim sistemine sahip mobil cihazlarında da bu özellliği kulanabilecek.

Bazen bir şarkı ağzımıza takılır ancak adını hatırlayamayız. Bu zaman zaman hepimizin başına gelir. Hatırlayamadığımız şarkıları artık Spotify’de bulmak çok daha kolay oluyor. Şarkı sözüyle arama yapma özelliğini, Apple Music ve Youtube yıllardır kullanıyordu. Şarkıları bulmayı kolaylaştıran bu özellik nihayet Spotify’e de geliyor. Spotify kullanıcıları artık şarkı sözlerini yazarak arama yapabilecek.

Merkezi İsveç olan şirketin, bu özelliği masaüstü uygulamasında uzun zamandır vardı. Şarkı sözüyle arama özelliği mobil uygulmaya eklenerek iOS ve Android kullanıcılarının da bu özelliği kullanmaları sağlanacak.

Spotify şarkı sözü arama

Spotify Kullanıcıları Şarkı Sözüyle Arama Yapabilecek

İlk kez duyduğumuz veya sözlerinden bir kısmını bildiğimiz şarkının adını öğrenmek istediğimizde yardım aldığımız ilk uygulama aslında Shazam oluyor. Shazam, sadece sözlerini bildiğimiz bir şarkının adını bulmada çok da işe yaramıyor. Durum böyle olunca şarkı sözlerini internete yazıp arama yoluna gidiyoruz.

Spotify’a eklenen bu yeni özellikle internetten söz arama zahmetine girmeden, şarkı sözlerini aklımızda kaldığı kadarıyla doğrudan spotify uygulamamıza yazarak şarkının ismini bulabileceğiz.

Mobil dünyasından en güncel gelişmeler için mobil kategorimiz.

Sıradaki içerik:

Spotify Şarkı Sözüyle Arama Özelliği