Kullanım Sözleşmesi

www.teknocosmos.com (bundan sonra altta Teknocosmos olarak anılacaktır) web sitesi teknoloji üzerine haber ve yazıların yer aldığı bir sitedir. Sitemizi ziyaret ederek, sitemizin kullanım koşullarının tamamını okuduğunuzu, içeriğini tamamen anladığınızı, bu sayfada yer alan, tüm hususları kayıtsız ve şartsız olarak kabul ettiğinizi ve onayladığınızı kabul etmiş oluyorsunuz.

Kullanım koşullarını TeknoCosmos gerektiği zaman değiştirebilir; ancak bu değişiklikler yayınlanan tarihten itibaren geçerli olacaktır. İnternet site hizmetlerimizden yararlanan ve internet sitemize erişim sağlayan her gerçek ve tüzel kişi, TeknoCosmos tarafından işbu kullanım koşulları hükümlerinde yapılan her değişikliği, önceden kabul etmiş sayılmaktadır.

Bu hizmet üzerinden TeknoCosmos ‘a telif hakkı ödeme zorunluluğu olmayan, kısıtlaması olmayan bir lisans veriyorsunuz. Bu sitede yayınlanan bilgilerin kullanılması ve bu site aracılığıyla yüklenen tüm dosyaların açabileceği sorunlarda hukuki sorumluluk tamamen size aittir. İnternet sitemiz bu süreçle ilgili hiçbir hukuki sorumluluk kabul etmemektedir.

Site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme sorumlulukları yoktur. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri “İletişim” sayfamızdan veya [email protected] adresinden bize ulaşabilir. Bize ulaşan talep ve şikayetler incelenip, yerinde görüldüğü takdirde ilgili içerikler sitemizden kaldırılacaktır. Sitemizde yayınlanamayacağı kurallar ile bize ispatlanan yazılımlar, yazılar 72 saat içinde sitemizden silinir. Bu konuda ki sitemizin 72 saatlik hakkı ve silinmeden önce sitemizde yayınlanmasının sorumluluğu editöre aittir. İnternet sitemizin sorumluluğu uyarı geldikten sonra devreye girmektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir ve buna uygun olarak hizmet verme doğrultusunda hareket etmektedir.

İnternet sitesi üzerinden, TeknoCosmos‘un kendi kontrolünde olmayan ve başkaca üçüncü kişilerin sahip olduğu ve işlettiği başka internet sitelerine ve/veya başka içeriklere link verilebilir. Bu linkler kullanıcılara ve üyelere yönlenme kolaylığı sağlamak amacıyla konmuş olup herhangi bir internet sitesini veya o siteyi işleten kişiyi desteklememektedir. Link verilen internet sitesinin içerdiği bilgilere yönelik herhangi bir türde bir beyan veya garanti niteliği taşımamaktadır. İnternet site üzerindeki linkler vasıtasıyla erişilen internet siteleri ve içerikleri hakkında Teknocosmos‘un herhangi bir sorumluluğu yoktur ve bu sitelerin kullanımıyla doğabilecek zararlar kullanıcıların ve üyelerin kendi sorumluluğundadır.

TeknoCosmos ‘ta mevcut olan bilgilerin doğruluk ve güncelliğini sürekli olarak kontrol edilmektedir. Ancak gösterilen çabaya rağmen internet sitemiz üzerindeki bilgiler fiili değişikliklerin gerisinde kalabilir. İlgili hizmet veya bilginin güncel durumu ile internet sitemizde yer alan durumu arasında farklılık olabilir.

TeknoCosmos Kullanım Koşulları‘nı ihlâl etmeniz durumunda; Yorum, Download ve Blog yazarlığınıza son verme, yazılarınızı yayınlamayı reddetme ya da yayından kaldırma hakkını ve herhangi bir resmi makamdan TeknoCosmos kullanıcısı olarak size yönelik bir suç duyurusu ya da resmi soruşturma talebi gelmesi ve/veya Teknocosmos kullanıcısı olarak sizin TeknoCosmos sistemlerinin çalışmasına engel olacak ya da işleyişini değiştirecek herhangi bir elektronik sabotaj veya saldırı yaptığınızın tespit edilmesi halinde veya yasal, idari yada hükümet isteğine yanıt vermek için her türlü bilgiyi açıklama hakkını ve aleyhinize dava veya hukuki takip yoluna başvurma hakkını saklı tutar.

TeknoCosmos kullanıcıları, telif hakkına konu olan bilgi ve materyalleri açık bir izin almadan, geçerli bir savunması veya haklı bir sebebi olmadan yasa dışı yollarla iletmek amacıyla TeknoCosmos internet sitesini kullanamaz. Siteye makaleler, görüntüler, öyküler, yazılım veya telif hakkına konu olan veya benzeri içerik koyan kullanıcılar, siteye yükledikleri içeriğin üçüncü şahısların telif haklarına veya başka haklarına (özel hayatın gizliliği veya ifşayı men etme hakları gibi) tecavüz etmediğinden veya bu hakları ihlâl etmediğinden emin olmalıdırlar. TeknoCosmos kullanıcıları, Fikir ve Sanat Eserleri Yasası, Markaların Korunması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, Türk Ticaret Kanunu, Patent Haklarının Korunması Hakkında Kanun, Türk Ceza Kanunu ve diğer mevzuat hükümlerine riayet etmeyi ve bunları ihlal etmemeyi kabul ve taahhüt ederler. Aksi takdirde TeknoCosmos bu yüzden kamu kurumlarına ve/veya üçüncü şahıslara ödemek zorunda kaldığı her türlü tazminat ve/veya idari/adli para cezaları için kullanıcıya rücu edilir.

TeknoCosmos kullanıcılarının, TeknoCosmos internet sitesinden yükledikleri dosyalarda virüs ya da kirletici, yok edici veya bozucu özellikler bulunmadığını ve bulaşmayacağını da garanti etmemektedir. TeknoCosmos doğrudan, dolaylı veya arızi zararlar, netice kabilinden doğan zararlar ve cezai tazminatlar da dahil olmak üzere, TeknoCosmos internet sitesinin kullanılmasından kaynaklanabilecek zararlar için sorumlu tutulamaz.

TeknoCosmos yazarı olarak kabul edilen kullanıcı, TeknoCosmos internet sitesinde uygunsuz ve/veya Türkçe’nin kullanım kurallarına aykırı içerik yayınlayamaz. TeknoCosmos, kendi takdirine göre, yayın ilkelerine aykırı bulduğu, uygunsuz gördüğü her çeşit içeriği yayınlamama ve / veya yayından kaldırma hakkına sahiptir.

TeknoCosmos internet sitesi, Bilişim Teknolojileri, İnternet, Teknoloji ve Bilim, Download temalı bir sitedir. TeknoCosmos yazarlığına kabul edilen kullanıcılar, yazılarını ağırlıklı olarak sayfalarını oluştururken belirttikleri konuda yazacaklarını, siyasi, dini ve özel hayatlara ilişkin yayın yapmayacaklarını taahhüt etmiş olurlar. TeknoCosmos buna aykırı davranan kişilerin blog yazısı, program tanıtım metni veya yorumlarını yayınlamama ve/veya yayından kaldırma hakkına sahiptir. Üreticiler ve ziyaretçiler tarafından gönderilen içeriklerin siteye eklenip eklenmemesi yöneticilerimiz ve çalışanlarının takdirine bırakılmıştır.

Sitemizde yayınlanan bloglar ve programların tanıtım yazıları nereden alındığı belirtilmedikçe, programı ekleyen editörümüz tarafından TeknoCosmos‘ya özel olarak hazırlanmıştır. Bu yazıların tüm hakları ilgili editöre ve web sitemize aittir. Bu hak ilgili yasalar tarafından korunmaktadır. Çeşitli yazılımlar (script, bot vs.) kullanarak sitemize eklenen içeriğin otomatik olarak kısmen veya tamamen kopyalanması kesinlikle yasaktır. Bu durumun tespiti halinde yasal süreç başlatma yetkisine internet sitemiz sahiptir.

TeknoCosmos dilediği üyeye veya üyelerine sağladığı hizmeti geçici veya sürekli olarak, kısmen veya tümüyle sona erdirme hakkına sahiptir. TeknoCosmos, kendi takdiri çerçevesinde, gerekli gördüğü durumlarda dilediği üyenin yazılarını ve/veya yorumlarını yayından kaldırabilir, düzenleyebilir veya silebilir.

TeknoCosmos, kullanıcı ve üyelerinin bilgilerinin yetkisiz kişilerce okunmasından, kullanıcı ve üyelerinin yazılım ve verilerine bu yolla gelebilecek herhangi bir zarardan dolayı sorumlu olmayacaktır. Kullanıcı ve üyeler, bu hizmetin kullanılmasından dolayı uğrayabilecekleri zararlarla ilgili olarak TeknoCosmos‘a herhangi bir tazminat talep etmemeyi peşinen kabul etmişlerdir.

Sadece uygun görülen içerik TeknoCosmos sitelerinde yayınlanır. TeknoCosmos internet sitelerine gönderilen yorumlar direk olarak TeknoCosmos sitelerinde yayınlanmaya başlar. Gönderilen yorumlar ön denetime tabi olmasa da TeknoCosmos, kendi takdirine göre, yayın ilkelerine aykırı bulduğu, uygunsuz gördüğü her çeşit içeriği yayınlamama ve / veya yayından kaldırma hakkına sahiptir.

TeknoCosmos kendi üye sayfalarında çeşitli formatlar da tanıtım veya reklam görüntüleri, yazıları veya bağlantıları yayınlama hakkına sahiptir.

TeknoCosmos ‘ta yer alan reklamların içeriğinden, reklama konu olan ürün veya hizmetlerden, reklama tıklanılarak ulaşılan sitelerden hiçbir şekilde internet sitemiz sorumlu değildir.

TeknoCosmos kullanıcıları, TeknoCosmos internet sitesini kullanmakla, site hakkında veya site ile ilgili bir ihtilâfın çıkması halinde, bu ihtilâfın kanunlar ihtilâfı kurallarına bakılmaksızın Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tâbi olacağını ve bu kanunlara göre çözümleneceğini kabul etmiş sayılırlar. Ayrıca, Tekirdağ Mahkemelerinin görev ve yer olarak yetkili olacağını da kabul etmiş olurlar.

Copyright 2020, teknocosmos.com Tüm hakları saklıdır.