Iphone Ters Kablosuz Şarj Özelliği Geliyor!

Iphone ters kablosuz şarj
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bir süredir gündemde olan kablosuz şarj teknolojisine dair Apple’ın Iphone 11 ve 12 modellerinde adım atacağı söyleniyor. Birçok markanın kullanmaya başladığı bu özelliğe dair Iphone cihazlarda 11 ve 12 serisi için de ek özellik gelmesi gündemde.

Kablosuz şarj teknolojisine dair birçok firmanın çalışmaları sürüyor. Samsung, Huwei ve Xiaomi’den sonra Apple’ın da bu teknolojiyi yeni cihazlarında kullanacağı belirtiliyor.

Kullanıcı rahatlığını ön plana çıkarmak isteyen birçok firma, kablosuz şarj özelliğine dair yeniliklerini duyuruyordu. Apple’ın böyle bir adım atıp atmayacağına dair çeşitli söylentiler vardı. Ortaya çıkan FCC belgelerinde Iphone 12 için Apple’ın böyle bir özellik eklediği ortaya çıktı.

Iphone ters kablosuz şarj

Apple Kablosuz Şarj Teknolojisi Ne Zaman Etkin Hale Gelecek?

Apple’ın Iphone 12 modelinde bu özelliği kullandığı fakat yazılım tarafında kullanımını etkileştirmediği söyleniyor. FCC belgesinde de ters kablosuz şarj özelliğinin bulunduğu görülüyor. Uzmanlar tarafından yapılan yorumlarda Iphone 12 modelinde bu özelliğin bulunduğu; fakat firma tarafından aktif edilmediği belirtiliyor.

Ters Kablosuz Şarj Özelliği Hangi Iphone Modellerinde Kullanılacak?

Bu özelliğin Iphone 11 ve 12 modellerinde etkin olarak kullanılabileceği belirtiliyor. 11 serisi öncesi cihazlarda ise alt yapı bulunmaması sebebiyle bu özellik kullanılamayacak. Iphone şuanda ters kablosuz şarj özelliğini hiçbir modelinde aktif kullanıma açmadı. Firmadan bu konuda resmi bir açıklama da gelmemesi kafalarda soru işareti bırakıyor.

Iphone 12’de Ters Kablosuz Şarj Aktif Hale Getirilecek Mi?

Evet, öngörüler bu özelliğin firma tarafından çalışmaların bitmesinin ardından aktif hale getirileceği yönünde. 2021 yılı başlarında Apple’ın yapacağı bir açıklama sonrasında gelecek bir güncelleme neticesinde ters kablosuz şarj teknolojisinin kullanılabileceği düşünülüyor.

Iphone ters şarj

Iphone 13 Doğrudan Bu Özellikle Çıkacak!

Ortaya atılan bir diğer iddiaysa 2021 yılı içerisinde lansmanını yapması beklenen Iphone 13 serisinde doğrudan bu özelliğin aktif olarak bulunacağı yönünde. Yine aynı şekilde Airpods 3 ve Air Pro 2 kablosuz kulaklıkların satışa sunulması sonrasında bu özelliğin hem cep telefonlarında hem de kablosuz kulaklıklarda kullanılacağı belirtiliyor. Şuanda öngörülen en erken tarih ise 2021 yılı ilk çeyreği olduğu söyleniyor.

Apple Ekran Altı Touch ID Teknolojisini Geliştiriyor!

Sıradaki içerik:

Iphone Ters Kablosuz Şarj Özelliği Geliyor!