iOS 14.2 Güncellemesi Geldi: Neler Değişti?

iOS
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Uzun süredir beklenen iOS 14.2 güncellemesi duyuruldu. Apple tarafından yapılan güncellemeyle birlikte iOS cihazlara birçok yenilik de geldi. Beta sürümü yayınlanan yeni güncellene hakkında bilgileri sizin için derledik. İşte Apple tarafından duyurulan iOS 14.2 güncellemesi hakkında detaylar….

Apple’ın iOS üzerinde güncelleme çalışmaları uzun süredir devam ediyordu. Şirket, resmi Twitter hesabından yaptığı duyuruyla güncellemenin beta sürümünün geldiğini duyurdu. iOS 14.2 güncellemesi ile birlikte birçok yenilik de Apple cihazlarının kullanımına sunulacak.

Tam Sürüm Öncesi Beta Yayınlandı!

Apple, güncelleme üzerinde çalışmaların devam ettiğini belirtti. Şuanda iOS 14.2 güncellemesinin beta sürümü yayınlandı ve kullanıcıların deneyimine sunuldu. Public Beta kullanıcıları tarafından test edilebilen sürüm ile birlikte Apple da kullanıcı deneyimleri üzerinden geri dönüt alarak iyileştirmeler yapmayı düşünüyor.

iOS 14.2 Güncellemesi ile Hangi Yenilikler Geliyor?

Güncelleme sonrasında birçok yenilik Apple kullanıcılarının deneyimine sunuldu. Shazam uygulaması ile birlikte müzik tanıma sistemi bu güncellemede devreye giriyor. AirPods cihazlarda da kullanılabilecek bu ö özellik sayesinde hızlı bir şekilde vakit kaybetmeden aranan müziğin bulunması amaçlanıyor. Bu uygulama, Siri üzerinden kullanılacak.

Hediyeler de Geliyor!

Son güncelleme ile birlikte 100’ün üzerinde emoji ve 8 tane yeni duvar kağıdı da kullanıcılara hediye olarak sunulacak. Gülen yüz, ninja suratı, kara kedi, kutup ayısı, sinek, biber, değnek ve tüy gibi birçok yeni emoji Apple kullanıcılarının deneyimine sunulacak.

iOS 14.2

Görme engellilerin de düşünüldüğü yazılımda People Detection adlı bir yazılım geliştirildi. Görme engeli ya da bozukluğu olan kişiler bu yazılım sayesinde insanları algılayabilecek. Bu özellik iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max, iPad Pro (dördüncü nesil) ve ‌11 inç iPad Pro‌ (ikinci nesil) cihazlarda kullanılabilecek.

Güncelleme Boyutu Ne Kadar?

Apple’ın iOS üzerinde yaptığı yeni güncelleme 4.03 GB boyutunda olacak. Bu Beta güncellemesinin tam sürüm olarak düşünülmemesi gerekiyor; çünkü firma ön deneyim yaşayanlardan dönüt almak adına bu sürümü yayınladı. Kullanıcı deneyimleri üzerinden olumlu ve olumsuz dönütlere göre güncelleme içerisinde de yeniliklere gidilecek ve tam sürüm yayınlanacak.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

iOS 14.2 Güncellemesi Geldi: Neler Değişti?