Apple Ekran Altı Touch ID Teknolojisini Geliştiriyor!

apple-touch-id
avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Apple’ın ekran altı Touch ID teknolojisini geliştirmeye yönelik çalışmalarına devam ettiği açıklandı. Face ID teknolojisinde rakiplerine oranla oldukça ileri seviyede alt yapıya sahip olan Apple, insanların Touch ID’yi daha çok tercih ettiği düşüncesine dayanarak teknoloji üzerinde çalışmalarına devam ettiğini açıkladı.

Apple, ekran altı Touch ID sistemi üzerindeki çalışmalarına devam ediyor. Face ID teknolojisinde diğer üreticilere oranla bir adım önde olan şirket, kullanıcıların Touch ID’yi daha çok tercih ettiklerini belirterek bu doğrultuda ekran altındaki alt yapılarını geliştireceklerini açıkladı.

Apple Ekran Altı Touch ID Ne Zaman Çıkacak?

Apple, IPhone modellerinde şuanda Face ID özelliğini sürdürüyor. Ekran altı Touch ID özelliğini de taşıyan bir cihazı şuana kadar sürmeyen firma, insanların bu özelliği daha çok tercih ettikleri düşüncesinden hareketle çalışmalarını sürdürüyor. Firmanın geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülen cihazı IPhone 12’de de ekran altı Touch ID özelliği bulunmuyor; fakat bundan sonra çıkacak modellerde firmanın bu özelliği gelişmiş bir teknolojiyle sürmesi bekleniyor.

Firmanın yeni nesil cihazlarında ekran altı Touch ID özelliğini kullanması beklenirken bu özelliği 2021 yılında piyasaya çıkması muhtemel cihazında kullanacağı öngörülüyor.

touch_id_icon

IPhone 13’te Ekran Altı Touch ID Özelliği Gelecek Mi?

Iphone 12’nin piyasaya sürüldüğü şu günlerde ekran altı Touch ID’nin cihazda olmaması, IPhone 13 modelinde bu özelliğin kullanılıp kullanılmayacağına dair soruları da peşinden getirdi. Mobil cihaz kullanıcılarının en çok tercih ettikleri özelliklerden birisi de Touch ID olarak ortaya çıktığı için 12 modelinde bu özelliğin olmaması bazı kullanıcılar için hayal kırıklığı olarak nitelendirildi.

Apple’ın Touch ID teknolojisi üzerinde yaptığı geliştirme çalışmaları da IPhone 13’te bu özelliğin kullanılacağının işareti olarak gösteriliyor. Face ID’ye nazaran daha sık kullanılan bu özelliğin IPhone’un yeni modellerinde de artık bulunacağı belirtiliyor.

Apple Touch ID Hakkında Söylentiler

Apple’ın Touch ID teknolojisi üzerine çalışmalar yaptığı ilk defa Bloomberg tarafından sızdırılmıştı. Apple tutkunları da IPhone 12 modelinde bu özelliği bekliyorlardı; fakat şirket daha önceki modellerinde piyasaya sürdüğü cihazlardaki geleneğini bozmadı.

Mobil dünyasından en son haberler için Mobil kategorimizi tıklayın.

etiketlerETİKETLER
 • Iphone Ters Kablosuz Şarj Özelliği Geliyor! – TeknoCosmos
  1 ay önce

  […] Apple Ekran Altı Touch ID Teknolojisini Geliştiriyor! […]

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

Apple Ekran Altı Touch ID Teknolojisini Geliştiriyor!